TURGUT PURA VAKFI RESİM VE HEYKEL YARIŞMASI ARŞİVİ

2016 YILI TURGUT PURA VAKFI 35. RESİM YARIŞMASI

TURGUT PURA BAŞARI ÖDÜLÜ 177 - RAHİME KORKUT
TUGUT PURA BAŞARI ÖDÜLÜ 147 -TIFAK ARSLAN
KONAK BELEDİYESİ BAŞARI ÖDÜLÜ 175 - HATİCE SEHER ÜNAL

MANSİYON ÖDÜLLERİ


37- 1- GÖKÇE KILINÇ Turgut Pura
167 - 2- SAFİYE ÇÖLKESEN Turgut Pura
256 - 3- SEDAT GÖKÇE Taşdelen

JÜRİ ÖZEL ÖDÜLLERİ


71 -RESİM HEYKEL MÜZESİ ÖZEL ÖDÜLÜ - GİZEM SÜRÜCÜ
198 -YILDIZ-HALİM ŞİMA ÖZEL ÖDÜLÜ- NURTEN YILDIRIM
130 - SUN DİZAYN ÖZEL ÖLDÜLÜ- MELTEM TOPAL
96 - NEVAL KAFESÇİOĞLU ÖZEL ÖDÜLÜ- ÜMİT GÜVENDİ ULUTAŞ
15- MUZAFFER GEVREK ÖZEL ÖDÜLÜ- TÜLAY ERBESLER
187 -NAZIM ELBİRLİK ÖZEL ÖDÜLÜ – NİHAL CANATAR

SERGİLEME ALAN RESİMLER


3- ÇETİN EROKAY
4- HATİCE AYDOĞAN
5- VELHAN BULGU
8- EMİNE ERMİŞ
11- BURAK ERİM
13- SERCAN KOÇAK
18- EMİNE BIYIKLI
21- CEYDA GÜLER
24- RANA SİRKECİOĞLU
25- EZGİ YÜKSEL
27- DÖNE ARISOY
28- TUĞBA YALNIZÇÖL TÜRKÜNGÜN
29- SALİM YILMAZ
50- ESEN ALP
65 – YUSUF TARIM
66- ZEHRA GÖRDÜREN
67- ECE BÜŞRA ERYILMAZ
69- SAADET DİZDAR
83 – SELİN ÖZTÜRK
85- HAZBİYE GÜNGÖRÜRLER
94- ŞEVKET KÜTLE
97 – YAVUZ AYHAN
101 – ZEHRA SEDA BOZTUNALI
123 – ORHAN İLİŞ
124 – M. EMRAH AKKAYÜZ
125 – ELİF LEYLEK
136 – AYŞE EREN
142 – BİRGÜL ERGÜN
148 – SELMAN SİNCAR
150- YASEMİN KAYABAŞI
159 – AZİZE AYŞEN KIVANÇLI
160 – RUGÜL SERBEST
165 – MAHİNUR BULUT
168- ZEYNEP AÇIKKOL
169 – ZEYNEP LALE ACAR
170 – HÜLYA ERGÖREN
173 – ALEV TAMBAŞAR
176 – MUKADDES İNCİ GÜRSOY
179 – MERVE OYMAN
180 – MEHMET İDRİS EŞKİL
182 – MUSTAFA ÖZBAKIR
183 – FARUK ÇELİK
184 – ŞEMSA ALTINÖZEK
188 – LALE GÜLYAŞAR
191 – FERDA AKGÜN
192 – MURAT ÖZBAKIR
195 – FULDEN ADATÜRK
202- EMİNE KILÇIK TİĞİN
213 – TALHA DEMİREL
220 – NESLİGÜL CEBESOY
224 – HATİCE YILMAZ
231 – MEFTUNE ERDUYAN
236 – SELVİHAN KILIÇ ATEŞ
246 – SERDAR YILMAZ
252 – GÜL SİBEL KAMIŞLI
255 – ELFİN AÇAR
260 – ECEM YILMAZ

Turgut Pura Vakfı 34. Heykel Yarışmasına başvuran sanatçıların, farklı teknik, malzeme ve anlayışta üretilen toplam 119 yapıtı, Prof Refa Emrali, Doç.Dr. Melek Şahan, Heykeltıraş Kemal Tufan, Doç Arzu Atıl, Küratör Denizhan Özer, Prof.Lale Dilbaş ve Vakıf Başkan Yrd. Heykeltıraş Varol Topaç’ tan oluşan seçici kurul üyeleri tarafından tek tek değerlendirilmiştir. Değerlendirme sonucunda, 42 adet yapıt sergilenmeye değer bulunmuştur.

Dört etapta yapılan değerlendirme sonucunda, sergilemeye değer bulunan yapıtlar arasından aşağıda isimleri yer alan sanatçılar, Başarı Ödülü, Mansiyon ve Jüri Özel Ödülleri almaya hak kazanmışlardır.

Yapıtları ödül kazanan ve sergilemeye değer bulunan sanatçılarımızı kutlarız. Yarışmaya başvuran tüm sanatçılara teşekkür eder, vakfımızın gerçekleştireceği diğer etkinliklerde de buluşmayı umarak çalışmalarında başarılar dileriz.

 

TURGUT PURA VAKFI 34. HEYKEL YARIŞMASI SONUÇLARI 2015

BAŞARI ÖDÜLÜ — SANİYE BERBER ‘Balance ‘

BAŞARI ÖDÜLÜ — ÖZGÜR BALLI ‘Simulakra’

BAŞARI ÖDÜLÜ —- UFUK ALDEMİR ‘Örtü’

MANSİYON —— AYKUT HIZLIOK ‘İsimsiz’

MANSİYON —— ALİ KANAL ‘İlk Sıçrayış’

NACİ ARTUN ÖZEL ÖDÜLÜ – AYŞENUR CEREN ASMAZ ‘İnsan Serisi’

YILDIZ ŞİMA ÖZEL ÖDÜLÜ – UFUK GÜNEŞ TAŞKIN ‘İsimsiz’

İZMİR DEVLET RESİM HEYKEL MÜZESİ ÖZEL ÖDÜLÜ – TUĞÇE AYTÜRK ‘Başkalaşım’

SWISS OTEL ÖZEL ÖDÜLÜ – SEZER DENİZ ‘Yeniler’

SERGİLENECEK YAPITLAR

1.BATIKAN BURAK BOSTANCI
2.BURAK TATAR
3.BÜNYAMİN ŞAHİN ÖLGÜN
4.COŞKUN AÇIK
5.EBRU GIDIMAN
6.EGE DÖNMEZ
7.EMİL BEJENARU
8.EMRE AKSU
9.ERGUN ASLAN
10.FATİH ŞİMŞEK
11.GÜNEY ALVANOĞLU
12.MELİKE SAYGI
13.MELTEM DEDE
14.MERT KAAN BURNAZ
15.METİN KILIÇ
16.MUSTAFA KEMAL SAYILI
17.MÜJGAN SAĞLAM
18.FIGEN TEKALTUN
19.OĞULCAN MUÇUOĞLU
20.OLCAY GÖK
21.ONUR ERAY
22.ÖZGE YAĞCI
23.RABİA ÖNER
24.RECEP ALTUN
25.SANEM TUFAN
26.SANİYE BERBER
27.SERKAN KALKAN
28.ŞENAY ULUSOY ORHAN
29.ŞULE ÖZKAN
30.TEVFİK LOİS AKBAŞLI
31.TÜLAY ÖZKUL
32.UĞUR BİLEN
33.UĞUR TANKUT

 

Turgut Pura Vakfı 34. Heykel Yarışmasına başvuran sanatçıların, farklı teknik, malzeme ve anlayışta üretilen toplam 119 yapıtı, Prof Refa Emrali, Doç.Dr. Melek Şahan, Heykeltıraş Kemal Tufan, Doç Arzu Atıl, Küratör Denizhan Özer, Prof.Lale Dilbaş ve Vakıf Başkan Yrd. Heykeltıraş Varol Topaç’ tan oluşan seçici kurul üyeleri tarafından tek tek değerlendirilmiştir. Değerlendirme sonucunda, 42 adet yapıt sergilenmeye değer bulunmuştur.

Dört etapta yapılan değerlendirme sonucunda, sergilemeye değer bulunan yapıtlar arasından aşağıda isimleri yer alan sanatçılar, Başarı Ödülü, Mansiyon ve Jüri Özel Ödülleri almaya hak kazanmışlardır.

Yapıtları ödül kazanan ve sergilemeye değer bulunan sanatçılarımızı kutlarız. Yarışmaya başvuran tüm sanatçılara teşekkür eder, vakfımızın gerçekleştireceği diğer etkinliklerde de buluşmayı umarak çalışmalarında başarılar dileriz.

 

BİRİNCİ – MUTEBER BURUNSUZ

İKİNCİ – SEMRA AY ÇIRPAN

MANSİYONLAR

ZEHRA ÇİÇEK

ASLI GÜL DEMİREL

ABDURRAHMAN AKÇAKAYA

ELİF ÖZEN

SERGİ ALANLAR İSİM LİSTESİ

MEHMET ATEŞ
DENİZ ASLANTÜRK
SAİD TOĞLUK
NESLİHAN ÇAKIRLI
ÖZGE SANCAKTER
ESMA KOÇANALI
BURAK ERİM
KADRİYE NUR YENİLER
SİNEM ŞENER
ASLIGÜL DEMİREL
YAŞAT ÇOBAN
AHMET MANSUROĞLU
RUGÜL SERBEST
AYCAN SAİDE YALOVA
YONCA SALDAMLI
YAĞMUR TURAN
TUĞÇE AKAY
SEMİH ÜN
İNSEL KANCA
YONCA SALDAMLI
GİZEM SEVİNÇ
GİZEM SEVİNÇ
CANAN TUTAKLAR
EMİNE BIYIKLI
FARUK ÖZ
BAĞDAGÜL DEMİRTÜRK
MUTEBER BURUNSUZ
GÜNEŞ TOPALÖZ
NEŞE HAVUTÇUOĞLU
CEYLAN EŞİT
SİNEM ŞENER
RUGÜL SERBEST
BURAK ERİM
MEMET KAYA
ENGİN KOCABAŞ
DEMET CAN
ABDURRAHMAN AKÇAKAYA
ŞERİFA KAYA
SABRİ AVCI
TAYFUN DİLSİZ
ÖZGÜR ÇAĞLAR YILMAZ
MÜNİRE ZEREYALP
KADRİYE NUR YENİLER

 

ÖDÜLLER

Birincilik: Çekmece (Muharrem Akyıldız)
İkincilik: İsimsiz (Aycan Güler)
Mansiyon: İsimsiz (Doğuş Güzelkaya)
Mansiyon: İsimsiz (Meltem Dede)
Naci Artun Jüri Özel Ödülü: İsimsiz (Aykut Ergin)

SERGİLEMELER

Muharrem Akyıldız
Aycan Güler
Doğuş Güzelkaya
Meltem Dede
Aykut Ergin
Cihan Selçuk Öztürk
Özge Biltekin
Melih Gömeç
Tayfun Ali Kartal
Songül Çoban
Enes Külahçı
Mahmut Aydın
Melek Tuncel
Güliz Pilge
Emrah Ateşli
Tevfik Loris Akbaşlı
Sadiye Alkın
İrem Serdaroğlu
Seyhan Erdem